[UKUUG] [TitleIndex] [WordIndex

SiećWikiWiki jest środowiskiem współpracy w hipertekście, z naciskiem na łatwy dostęp do informacji i łatwość jej modyfikacji.

Możesz edytować każdą stronę naciskając na link "edytuj" umieszczony na dole strony. Połączone, pisane wielką literą słowa tworzą NazwęWiki, która staje się hiperlinkiem do innej strony. Podświetlony tytuł prowadzi do wyszukiwania wszystkich stron linkujących do bieżącej strony. Linki do nieistniejących stron są oznaczone znakiem zapytania, lub innym oznaczeniem taki jak szary kolor. Jeżeli przejdziesz po takim linku, możesz dodać definicję linkowanego pojęcia. Jest to również sposób tworzenia nowych stron: dodaj NazwęWiki do już istniejącej strony, zapisz swoją zmianę, kliknij na nowy link aby utworzyć stronę (więcej na ten temat na PomocPrzyTworzeniuStron).

Zachęcamy do edytowania BrudnopisWiki, jak tylko Ci się żywnie podoba. Powstrzymaj się od edytowania innych stron, zanim nie zapoznasz się z podstawami działania stron wiki.

Żeby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest WikiWikiWeb, przeczytaj WhyWikiWorks i WikiNature.. Dodatkowo możesz przejrzeć WikiWikiWebFaq i OneMinuteWiki. To wiki jest również częścią przestrzeni InterWiki, co oznacza że możesz łatwo odnosić się do całego bogactwa informacji dostępnego poprzez inne publiczne strony wiki.

Dobre punkty startowe do przeglądania wiki to

Więcej pomocy jest na stronach PomocSpisTreści i PomocIndeks.


2016-04-12 20:44