[UKUUG] [TitleIndex] [WordIndex

Nazwa wiki to kilka sklejonych razem słów pisanych z wielkiej litery. Nazwy wiki automagicznie są zamieniane na odnośniki prowadzące do odpowiednich stron. Co jest uznawane za wielką literę, a co za małą zależy od konfiguracji; ustawienia domyślne powinny być odpowiednie dla znaków UTF-8.

Kliknięcie na wyróżniony tutuł strony (np. NazwaWiki u góry tej strony) wyświetli listę wszystkich innych stron odwołujących się do bieżącej. To działa nawet wtedy, gdy bieżąca strona jeszcze nie została stworzona.

Znak zapytania przed odnośnikiem albo szary kolor odnośnika oznaczają stronę, która jeszcze nie została stworzona: TaStronaNieIstnieje. Możesz kliknąć w pytajnik lub odnośnik, jeśli chcesz ją założyć. Zobaczysz edytor wypełniony domyślną treścią strony i będziesz mógł ją poprawiać. Strona zostanie stworzona dopiero wtedy, gdy zapiszesz treść z edytora. Lista wszystkich stron, które jeszcze nie istnieją, ale inne się do nich już odwołują jest dostępna na PotrzebneStrony.

Aby zabezpieczyć nazwę wiki (np. gdy chcesz napisać NazwaWiki bez tworzenia odnośnika) użyj pustego znacznika wytłuszczania tekstu (ciąg sześciu apostrofów): Nazwa''''''Wiki. Możesz też użyć krótszego ciągu `` (dwa odwrócone apostrofy): Nazwa``Wiki.

/!\ Na niektórych wiki, odnośnik do strony OstatnieZmiany może oznaczać to samo co odnośnik do ostatniezmiany. Będzie tak zwłaszcza w systemach Windows oraz Mac OS X, ponieważ one domyślnie nie zwracają uwagi na wielkość liter.


2016-04-12 20:32